Jakie miski dla psa?

W sklepach zoologicznych mamy do wyboru różne miski dla psów. Nie chodzi mi tylko o wielkość, ale głównie o tworzywo, z którego są wykonane. Znajdziemy:
  • plastikowe
Są najtańsze, najgorsze i najczęściej kupowane ze względu na różne kształty, kolory i wzorki. Łatwo ulegają zniszczeniu (pękają, zarysowują się i zostają obgryzane przez szczenięta). W miejscach gdzie są zarysowane gromadzą się resztki pokarmu trudne do usunięcia, a następnie powstają bakterie, które mogą zagrażać psu.
  • ceramiczne

Nieco lepsze, aczkolwiek szybko mogą ulec stłuczeniu.
  • ze stali nierdzewnej

Najlepsze jakie można znaleźć na rynku. Wkładamy je do zmywarki i już.
  • silikonowe

Idealne w czasie podróży czy długiego spaceru. Możemy również spotkać automatyczne miski z podajnikiem (np. firmy Trixie). Podzielone są na 4 części z czego jedna zawsze jest odsłonięta. Dzięki timerowi dana ćwiartka otwiera się w ustawionym przez nas czasie. To fajne rozwiązanie gdy jesteśmy poza domem i zależy nam by pies jadł regularnie, a nie pochłonął wszystko od razu. A wielkość? Oczywiście zależy od psa. Mały piesek = mała miska itd. Ale szczeniakowi, który szybko rośnie już od razu kupmy miski jak dla dorosłego. Z początku będzie to komicznie wyglądało, ale unikniemy niepotrzebnych wydatków. Mój labek jako pierwsze miał miseczki ze stali nierdzewnej z silikonową antypoślizgową obwódką. Szybko ją zjadł, ale miseczki przetrwały. A ja nie sądziłam, że tak szybko z nich wyrośnie. Obecnie również ma miski ze stali odpowiedniej wielkości umieszczone na stelażu, którego wysokość jest regulowana do wysokości psa. Są bardzo stabilne, psiak nie chodzi z miską po całym domu i nie musi się schylać, kiedy chce zjeść czy się napić. Gorąco polecam (koszt ok. 60zł). 20161102_202844   W związku z tym, że Kamaro dużo z nami podróżuje, mam dla niego turystyczną silikonową miskę (firmy Eukanuba). Jest lekka, zajmuje mało miejsca i ma klips do przypięcia.

20161102_203534 20161102_203548   Na psie spacery są w sprzedaży specjalne bidony na wodę choć uważam to za zbędny gadżet. Mała butelka z wodą w zupełności wystarczy.